اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
نرم افزار موبایل

سرویس موسیقی اپل با نام اپل موزیک، از امروز در پلی استور گوگل در اختیار کاربران اندرویدی سراسر دنیا به غیر از کاربران چینی قرار گرفت و علاقمندان می‌توانند نسخه‌ی اولیه‌ی آن را هم اکنون دانلود و نصب کنند.

محققان نوع جدیدی از بدافزار اندروید را در هزاران برنامه کاربردی شناسایی کردند که از عناوین معروفی مانند فیس بوک، توییتر و Snapchat سوء استفاده می کند.

آخرین آپدیت گوگل مپ برای آیفون با ویژگی‌های جدید منتشر شد.

وصله نرم افزاری جدید آیفون و آی پد برای برطرف کردن برخی آسیب پذیری های سیستم عامل iOS9 عرضه شده، اما با این کار برخی امکانات محبوب گوشی و تبلت اپل از دسترس خارج شده است.

نسخه‌های اندروید و IOS نرم‌افزار موبایل بانک رفاه ارتقا یافت.به گزارش روابط عمومی بانک رفاه کارگران، نسخه جدید موبایل بانک (نگارش 1.2.0) ویژه تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید و IOS آماده بهره‌برداری است.

تحقیقات دانشگاه کمبریج همچنین حاکیست 87 درصد از گوشی های اندرویدی در برابر نفوذ بدافزارها آسیب پذیرند. این تحقیق که بودجه آن را شرکت گوگل طراح سیستم عامل اندروید تامین کرده، با بررسی گوشی های آندرویدی 20 هزار کاربر انجام شده است.

دریافت شکلک‌های تازه در جدیدترین به‌روزرسانی منتشرشده برای آی‌او‌اس، باعث شده است تا کاربران سیستم‌عامل محبوب اندروید از گوگل تقاضا نمایند تا شکلک‌های تازه‌ای را به این سیستم‌عامل بیفزاید.