اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
درز برنامه زمانی عرضه آپدیت ویندوز 10 موبایل   | 20 / 8 / 1394 | بازدید : 1756
درز برنامه زمانی عرضه آپدیت ویندوز 10 موبایل

مایکروسافت پیش از این اعلام کرده بود که لومیاهای قدیمی را فراموش نخواهد کرد و این گوشی‌ها را نیز مورد لطف خود قرار داده، آنها را به ویندوز ۱۰ موبایل آپدیت می‌کند، از قرار معلوم این غول نرم‌افزاری سر حرف خود مانده و برنامه زمانی عرضه آپدیت لومیاهای قدیمی به بیرون راه‌پیدا کرده است.

بر اساس اطلاعاتی که به بیرون درز پیدا کرده است، ابتدا کاربران لومیا 950، لومیا 950XL‌ و لومیا 550 هستند که چشمشان به جمال ویندوز 10 روشن می‌شود. لازم به ذکر است که این محصولات هنوز به بازار عرضه‌ نشده‌اند و انتظار می‌رود در این ماه یا ماه آینده راهی بازار شوند.

پیش از این گفته می‌شد که سایر گوشی‌های لومیای قدیمی از اواسط آذر ماه به ویندوز ۱۰ آپدیت می‌شوند اما اطلاعات درز پیدا کرده جدید از تاریخ دیگری حکایت دارد. این اطلاعات از اپراتور موبایل Orange‌ لهستان به بیرون درز پیدا کرده است، این اپراتور در لو دادن اطلاعات مایکروسافت ید طولایی دارد و پیش از این نیز دو مرتبه دیگر تاریخ آپدیت‌های مایکروسافت را برملا کرده بود.

بر اساس این اطلاعات جدید، اولین آپدیت ویندوز ۱۰ موبایل از جانب مایکروسافت برای گو‌شی‌های لومیای قدیمی در تاریخ 23 آذر ماه منتشر می‌شود. در این تاریخ دارندگان گوشی‌های لومیا 630، لومیا 635، 640، 735 و لومیا 830 به ویندوز ۱۰ موبایل آپدیت می‌شوند.. متاسفانه بقیه کاربران لومیا باید برای دریافت آپدیت همچنان منتظر بمانند چرا که گفته می‌شود گوشی‌های بعدی در تاریخ 12 بهمن امسال به ویندوز 10 موبایل آپدیت می‌شوند. در این تاریخ چشم کاربران گوشی‌های لومیا 520، 532، 625، 720، 820، 920، 925، 930، 1020 و لومیا 1320 به ویندوز 10 موبایل روشن می‌شود.

در کمال تعجب لومیا 1520 در این لیست غائب است چرا که گفته می‌شود این مدل تنها به صورت آنلاک شده در لهستان به فروش می‌رسد و با این حساب اپراتور لهستانی هیچ برنامه‌ای برای آپدیت آن ندارد.

همان‌گونه که اشاره شد این برنامه زمان‌بندی از جانب اپراتور لهستانی Orange به بیرون درز پیدا کرده و به این ترتیب ممکن است دارندگان گوشی‌های لومیا در سایر کشورها در بازه‌ زمانی متفاوتی به آپدیت ویندوز ۱۰ موبایل مایکروسافت دست پیدا کنند.

با در نظر گرفتن شرایط فعلی می‌توان گفت کاملاً مشخص است که مایکروسافت سر حرف خود خواهد ماند و دیر یا زود لومیاهای قدیمی، رنگ آپدیت ویندوز 10 موبایل را خواهند دید.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام