اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
یک موتور جستجوی مختص به دانش آموزان، دانشجویان و معلمان  | 25 / 7 / 1394 | بازدید : 1843
یک موتور جستجوی مختص به دانش آموزان، دانشجویان و معلمان

قطعا این روزها بسیاری از کاربران برای جستجو در اینترنت از موتورهای جستجوی استاندارد نظیر گوگل یا یاهو و بینگ بهره میبرند. اما طی سالهای های اخیر تعدادی از موتورهای جستجوی جدید طراحی شده اند که به شکل تخصصی مواردی خاص و مرتبط با یک حوزه را پوشش میدهند. همانند Bibblio که موتور جستجویی خاص جستجوی محتوای آموزشی و پژوهشی است.

به گزارش تابناک، Bibblio یک پلتفرم جستجوی قدرتمند است که به کاربران اجازه میدهد تا محتوی آموزشی موجود در اینترنت را به شکلی گسترده و کاملا سازمان یافته در مجموعه های مشخص پیدا کرده و به آنها دسترسی داشته باشند. این موتور جستجو هم از سطح اینترنت و هم از محتوایی که کاربران آن به شکل خاص برای Bibblio به اشتراک گذاشته اند، محتوی مورد نظر کاربر را جستجو کرده و نمایش میدهد:

به عنوان یک دانشجو یا استاد و معلم میتوانید محتوای مورد نظر خود را توسط Bibblio در اینترنت جستجو کنید و موارد بسیار جالب توجهی را به شکل رایگان و در انواع فرمت ها از ویدئو و فایل PDF گرفته تا پاد کست، لینک های وب و مانند آن بدست آورید.

همچنین اگر در این پلتفرم ثبت نام کنید میتوانید محتوای جستجو شده یا به اشتراک گذاشته شده در Bibblio توسط خودتان را در یک صفحه نخست جذاب و کاملا قابل شخصی سازی، سازماندهی کنید و در اختیار دوستان و همکلاسی های خود قرار دهید.

برای جستجو در این موتور جستجو کافی است به آدرس www.bibblio.org مراجعه کنید و عبارت مورد نظر خود را در جعبه متنی بالا و سمت راست جستجو نمایید. همچنین قادر خواهید بود که نتیجه جستجوی خود را بهینه کرده و تصحیح نمایید یا یکی از کلید واژه های پیشنهادی را برای جستجو مورد استفاده قرار دهید.

همچنین این امکان برای کاربران وجود دارد که نتایج جستجو را تنها منحصر به یکی از فرمت ها (ویدئو، فایل PDF، صدا یا مانند آن) کنند و همچنین نتایج را بر اساس تاریخ، محبوبیت و یا اشتراک گذاری دسته بندی نمایند.

این موتور جستجو به ویژه در زمان هایی که موتورهای جستجوی استاندارد نظیر گوگل نمیتواند مطلب مورد نظر شما را – با توجه به جنبه عمومی کارایی این موتورهای جستجو – پیدا کنند، میتواند بسیار مفید واقع شود.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام