اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
پیشنهاد کارمندان به مدیرعامل آمازون برای بهبود شرایط کاری  | 9 / 6 / 1394 | بازدید : 1823
پیشنهاد کارمندان به مدیرعامل آمازون برای بهبود شرایط کاری

بیشتر از یک هفته قبل پس از انتشار گزارش «ضرب‌وشتم آمازون در محل کار» در روزنامه نیویورک‌تایمز، بحث‌های فراوان به راه افتاد و فرهنگ سازمانی در این شرکت یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی در جهان محسوب می‌شود زیر سوال رفت.
به گزارش وب سایت نیوز از رایورز به نقل از گیک‌وایر، اگرچه مشخص است که داستان‌های روایت شده از سوی کارمندان مبتنی بر بدرفتاری آمازون با آنها به تمام شعبات این شرکت در سراسر جهان مربوط نمی‌شود، ولی در طول یک هفته گذشته پیام‌های فراوان از سوی کارمندان اسبق آمازون ارسال شده است که نشان می‌دهد آنها نیز با این رفتارهای ناخوشایند مواجه بوده‌اند.
یکی از کارمندان ارشد که نخواست نامش فاش شود طی گزارشی با عنوان «مانیفست آمازون» اعلام کرد که در مورد سیستم مدیریتی این شرکت بزرگ ابزار نگرانی می‌کند و به «جِف بِزوس» مدیرعامل آمازون سه پیشنهاد دارد.
نخست کنار گذاشتن «ابزار بازخورد» که به منتقدان امکان می‌دهد بدگویی همکاران خود را انجام دهند؛ دوم، از حذف «سیستم سطح‌بندی» که کارمندان را بر اساس عدد و رقم طبقه‌بندی می‌کند؛ و سوم کنار گذاشتن سیستم «رتبه و درجه» که بر اساس آن کارمندان مجبور می‌شوند رتبه‌بندی شوند.
در این مانیفست گفته شد: «آمازونی را تصور کنید که محیط کاری سالم و بانشاط دارد ... همین محیط باعث شد تا آمازون به شرایط کنونی برسد. اما در حال حاضر این محیط در شرایط ناپایدار به‌سر می‌برد. آمازونی را تصور کنید که مراقب کارمندان است، آنها را پرورش می‌دهد و، با صبر و حوصله برای سلامتی و شادی آنها سرمایه‌گذاری می‌کند. آمازونی را تصور کنید که بهترین مرکز جهان برای کار کردن باشد.»
در این گزارش به «جِف بزوس» گفته شد که می‌بایست بهبود وضعیت کارمندان خود را اولویت اصلی شرکت قرار دهد و در غیر این صورت کاهش کیفی فعالیت‌های آمازون را شاهد خواهد بود.
شرکت آمازون این روزها خود را برای به پرواز درآمدن پهپادهای پستچی و دستگاه‌های الکترونیکی هوشمند آماده می‌کند. ولی با این وضعیت کارمندان احتمال می‌رود که پروژه‌های جدید به موفقیت قابل ملاحظه‌ای نرسد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام