اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
رشد سالانه ۳۱ درصدی در بازار خدمات ابری چین  | 30 / 1 / 1394 | بازدید : 1372
رشد سالانه ۳۱ درصدی در بازار خدمات ابری چین

مرکز تحقیقاتی گارتنر پیش‌بینی کرده است برای سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ میلادی بازار خدمات پردازش ابری در گستره جهانی میانگین رشد سالانه ۲۴ درصد و در کشور چین رشد ۳۱ درصدی را تجربه می‌کند.

به گزارش وب سایت نیوز از رایورز به نقل از ونچر اوت‌سورس، بازار سرورها و حافظه‌های اطلاعاتی مبتنی بر فضای ابری طی چند سال گذشته فرآیند نسبت ثابتی را دنبال کرد و کارشناسان آسیایی پیش‌بینی کرده‌اند که به زودی رشد اصلی در این بازار صورت می‌گیرد.

در حال حاضر سرویس‌های EC2 و S3 در قالب بخشی از خدمات گسترده AWS آمازون، Azure مایکروسافت، Rackspace Cloud Servers، Compute Engine گوگل و VMware بازار جهانی زیرساخت‌های-به‌عنوان-خدمات(IaaS) را در دست دارند و با این وجود پیش‌بینی شده است شرکت‌های چینی به زودی وارد این عرصه رقابتی شوند.

بررسی‌ها نشان داده است که بازار نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات(SaaS) در چین از سال ۲۰۱۱ به بعد رونق پیدا کرد و در پایان سال ۲۰۱۳ بیش از ۲۲۰ میلیون کاربر چینی ثبت شده در این بازار فعالیت می کردند که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۲ رشد ۱۰۸ درصدی را نشان داد.
کارشناسان هم‌اکنون به این نتیجه رسیده‌اند که تعداد مشترکان نرم‌افزارهای-به‌عنوان-خدمات در کشور چین تا سال ۲۰۱۶ میلادی با رشد دو برابری نسبت به رقم یاد شده از ۵۵۰ میلیون نفر هم فراتر رود.

مرکز تحقیقاتی گارتنر آسیا را یکی از قطب‌های اصلی در زمینه توسعه نرم‌افزارهای سازمانی می‌داند و به عنوان مثال در بخشی از گزارش آماری خود اعلام کرده است ۶۰ درصد شرکت‌های عرضه کننده خدمات پردازش ابری در کره جنوبی در نظر دارند امسال وارد بازار خدمات ابری عمومی شوند و ۷۰ درصد آنها اعلام کردند که تا سال ۲۰۱۷ میلادی به سرمایه‌گذاری‌های خود در این عرصه ادامه می‌دهند.

گارتنر همچنین پیش‌بینی کرد میزان سرمایه‌گذاری در بازار خدمات و نرم‌افزارهای سازمانی چین تا سال ۲۰۱۸ میانگین رشد سالانه ۱۵.۳ درصدی را در پی داشته باشد.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام