اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
شکل گیری تشکلی از بزرگان برای بهینه‌سازی ساختار پرداخت آنلاین  | 24 / 1 / 1394 | بازدید : 1511
شکل گیری تشکلی از بزرگان برای بهینه‌سازی ساختار پرداخت آنلاین

چند شرکت بزرگ و خوش‌نام در رده فناوری اطلاعات دورهم جمع شده‌اند و برای نخستین بار قصد دارند تا ساختار پرداخت‌ها و تراکنش‌های آنلاین را دستخوش تغییرات اساسی کنند.


به گزارش ایتنا ، این شرکت‌ها قصد دارند تا این ساختار را به‌سوی استفاده از پروتکل‌های امن‌تر و نیرومندتر برای انتقال داده‌ها برده و به صورت کلی ساختار فعلی انتقالات مالی آنلاین در جهان را تغییر بدهند.

این تشکل شامل حضور شرکت‌های بزرگی از کشورهای مختلف است، برای نمونه می توان به بزرگ‌ترین موتور جست‌وجو و تامین کننده پست الکترونیک روسیه یعنی یندکس اشاره کرد و علاوه بر این شرکت نیز بانک انباره فدرال میناپلیس، بانک رابو در هلند و شرکت خوش نام باسابقه رده پرداخت‌های آنلاین یعنی گاملو و فروشگاه‌های بزرگ تارگت نیز در این پروژه سهیم هستند.
این تشکل چندی است که کار خود را آغاز کرده است و می توان انتظار داشت که به زودی شاهد شروع خروجی‌های کاری این گروه در رده های بالای پرداخت آنلاین باشیم.

به نظر می رسد که این گروه که world wide web consortium نام گرفته است قصد دارد تا از مواردی مانند کارت های مغناطیسی پرداخت به جای ساختار فعلی کارت‌های اعتباری استفاده کند ولی هنوز هیچ بیانیه رسمی‌ای از سوی این گروه منتشر نشده است که به اهداف دقیق کاری آنها اشاره کند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام