اخبار حوزهــ فناوریـــ وبـــ
پول مجازی در ایران ترویج می‌شود   | 24 / 1 / 1394 | بازدید : 1395
پول مجازی در ایران ترویج می‌شود

معاون مرکز ملی فضای مجازی از تصویب مقررات حاکم بر رواج پول مجازی در کشور در کمیسیون عالی تنظیم مقررات این مرکز خبر داد و گفت: این مقررات در صف تصویب شورایعالی فضای مجازی قرار دارد.


به گزارش ایتنا از مهر، سعید مهدیون با بیان اینکه پول مجازی به تدریج نقش جدی در معاملات اقتصادی و گردش مالی کشورها پیدا خواهد کرد، از تصویب مقررات و آئین نامه که در آن تکالیف دستگاه‌های مرتبط با این موضوع دیده شده است در کمیسیون عالی تنظیم مقررات مرکز ملی فضای مجازی خبر داد.

عمده کشورها نگران عوارض منفی پول مجازی هستند
وی گفت: گرچه ممکن است در حال حاضر گردش مالی سنگینی که بر پول‌های واقعی وجود دارد بر روی پول مجازی که تحت عنوان «بیت کوین» شناخته می‌شود وجود نداشته باشد اما روند این مساله به نحوی است که نشان می‌دهد سرمایه گذاری بر روی پول مجازی به سمت جدی شدن پیش می‌رود و این موضوع می‌تواند آثار و عواقب جدی مثبت و منفی به همراه داشته باشد.

مهدیون با تاکید براینکه عمده کشورها نگران عوارض منفی پول مجازی هستند، خاطرنشان کرد: این یک نظام مالی و اقتصادی است که در دنیا حاکم شده و می‌تواند عوارض منفی یا مثبت داشته باشد و ممکن است منجر به بروز یک سری رخدادهای خارج از کنترل شود که دولت‌ها نگران و به دنبال کنترل آن هستند.

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی CAPTCHA
متن پیام